Sanelita.lt

Daugiau informacijos tel.: +370 5 231 3501
LT RU

Rojaus kampelis Mykonos sala, Graikija

Tikėkite atvirukais! Mykonos saloje yra taip gražu, kad neatsitiktinai vietovė tapo viena iš populiariausių atostogų krypčių pasaulyje. Prie kosmopolitinės gyvensenos  pridėkite triukšmingą naktinį gyvenimą ir istorinius lobius, natūralų grožį ir vaizdingus miestelius ir jūs turėsite receptą nepamirštamai kelionei.

Mykonos sala yra Egėjo jūros centre už 150 kilometrų į rytus nuo Atėnų ir priklauso salynų grupei, žinomai kaip Kiklados. Nors Mykonos yra garsiausia salyne, tačiau užima tik 90 kvadratinių kilometrų. Uolinga vietovė, pakilusi iš jūros, suformavo švelnias kalvas ir mažus slėnius. Kadaise ši sala buvo labai neturtinga. Vietos gyventojai vertėsi žvejyba, laivų statyba ir paukščių veisimu. Nuo šeštojo dešimtmečio suklestėjusi turizmo industrija apvertė viską aukštyn kojomis.

Šiuo metu Mykonos sala yra ne mažiau žinoma nei Ispanijos Ibiza. Ypač populiari jaunimo tarpe. Baltučiai nameliai mėlynomis langinėmis, įrėminti violetinių gėlių girliandomis, į eilę ant kalvos išsirikiavę vėjo malūnai ir daugybė bažnytėlių, lauko kavinės ant jūros kranto,  gatve iškilmingai žingsniuojantys pelikanai ir  siautulingas naktinis gyvenimas iki aušros.

Mykonos garsėja savo aukso spalvos smėlio paplūdimiais. Populiariausi turistų tarpe yra Paradise, Platis Gialos ir Elia. Banglentininkai vertina Kalafati ir Agios Stefanos paplūdimius. Paradise, Paraga ir Psarou paplūdimiai pasižymi kaip kosmopolitiškiausi saloje, jie garsėja aktyviu gyvenimu ir yra apsupti barais, klubais, iš kurių kiaurą parą skamba muzika, vyksta linksmybės.

Saloje yra du pagrindiniai miesteliai - Chora arba Mykonos miestas ir Ano Mera.

Chora - pagrindinis salos centras, kuriame galima rasti įvairiausių pramogų:  siaurose gatvelėse apsipirkti, palydėti saulę prie garsiųjų vėjo malūnų, nusifotografuoti su salos talismanu - pelikanu Peteriu, mėgautis kokteiliais gražiausiame salos kampelyje - mažojoje Venecijoje, taip pat paragauti tradicinio graikų virtuvės maisto jaukiuose restoranėliuose.

Ano Mera - tradicinis, istorinis miestelis įsikūręs ant kalvos. Svarbiausias šio miestelio objektas -  16 amžiaus vienuolynas Panagia Tourliani. Pavargę nuo šurmulio, kasdienių linksmybių gali rinktis vieną iš keletos ramių salos vietovių. Tai Panormos, Agios Stefanos ir Kalafatis paplūdimiai, kuriuose galima mėgautis salos ramybe ir  poilsiu kūnui ir sielai. Armenistis švyturys, esantis šiaurės vakarinėje salos pusėje, taip pat gera vieta mėgautis poilsiu ir ramybe bei gerėtis nuostabiu Egėjo jūros vaizdu.

Šiuo metu iš Lietuvos į Mykonos salą galima patekti perkant, perkant kelionę iš Varšuvos, nuo 2013.05.05 www.sanelita.lt

SANELITA Jums linki gero poilsio !

Taip pat skaitykite